منو

خدمات تخصصی دندانپزشکی

فضانگهدار:

از دست دادن هر دندان شیری به عنوان یک واحد،میتواند سبب نامرتب شدن و تغییر رابطه ی صحیح دندانهای دایمی گردد.جهت پیشگیری از این مشکلات باید فضای دندان مزبور را حفظ کرد توسط فضانگهدارنده.
فضانگهدارنده در دو نوع ثابت و متحرک هستند که بسته به نیاز کودک استفاده میشوند.در برخی موارد میتوان فضای بی دندانی را به وسیله ی دندان جایگزین نمود که در عین حال تامین عمل جوییدن یا زیبایی کودک را نیز به عهده دارد.
در صورت عدم کاربرد فضا نگهدارنده،دندان های مجاور به طرف فضای بی دندانی حرکت کرده، سبب اختلال در رابطه ی صحیح دندان ها و کاهش فضا برای رویش دندان داءمی جانشین و در نتیجه بر هم خوردن نظم سیستم دندان های دایمی خواهند شد.

با تشکر از آوش کوچولو – آقا مهندس آینده

قالب آماده شده-دکتر مصطفی محاوری
قالب آماده شده-دکتر مصطفی محاوری
قالب فضا نگهدار-دکتر مصطفی محاوری
قالب فضا نگهدار-دکتر مصطفی محاوری
قالب فضا نگهدار-دکتر مصطفی محاوری

 

فیشورسیلنت :

شیارهای روی سطوح دندانی یکی از مهمترین محل های پوسیدگی دندانِ می باشد.این شیارها روی سطوح لبی و زبانی و بخصوص روی سطوح جونده مشاهده می شوند شیارها و فرورفتگی های روی سطوح دندان بعلت شکل خاص خود محل تجمع میکروبهای پوسیدگی زا و مواد غذایی مورد نیاز آنها می باشد و با توجه به اینکه تمیز کردن این طوح به آسانی امکان پذیر نیست بروز گسترش پوسیدگی در این محلها بسیار شایع می باشد.

مطالب مرتبط:

فلورایدتراپی و فیشورسیلنت

 

 

مراقبت های لازم قبل از آرامبخشی خوراکی:

کودک سه ساعت قبل از درمان از خوردن خودداری نماید و  تا دو ساعت قبل از درمان هیچگونه آشامیدنی استفاده ننماید.
پر بودن معده کودک علاوه براحتمال  تهوع و بالا آوردن محتویات معده باعث کاهش اثربخشی دارو میگردد.
 مراقبت های حین و پس از مصرف آرامبخشی خوراکی:مدت لازم جهت اثر بخشی دارو حدود ۲۰-۳۰ دقیقه میباشد . و دراین مدت به علت بروز خواب آلودگی، کودک باید کاملا تحت نظر والدین باشد و از راه رفتن مستقل وی جلوگیری بعمل آید.
از مزایای داروی مصرفی ، عدم یاد آوری خاطرات ناخوشایند برای کودک در طی درمان می باشد.
پس از اتمام درمان تا چند ساعت کماکان کودک حالت خواب آلودگی و عدم تعادل را خواهد داشت لذا از تنها گذاشتن کودک در این زمان  خودداری فرمایید.
بعد از دو ساعت می توانید تغذیه عادی کودک را با الویت مایعات شفاف و حجم کم شروع کنید

مطالب مرتبط:

درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی و آرامبخشی

 

 

ترمیم کامپوزیتی:

کامپوزیت ترکیبی از مواد مصنوعی می باشد که با شرایط بیولوژیک حفره دهان سازگار است این ترکیب به علت قابلیت چسبندگی به ساختار دندان و همچنین هم رنگ بودن با دندان مورد استقبال زیاد بیماران قرار میگیرد.حساسیت این ترکیب به رطوبت در حین کار ،کاربرد کامپوزیت را در کودکان (به علت عدم همکاری کامل در حین درمان ) کاهش داده است.

مطالب مرتبط:
پوسیدگی و پیشگیری از آن

 

هیچ نظری وجود ندارد