منو

معرفی خدمات کلینیک

معرفی خدمات دندانپزشکی دکتر مصطفی محاوری متخصص دندانپزشکی کودکان،فلوشیپ آرام بخشی و دندانپزشکی بیمارستانی،فلوشیپ ارتودنسی

 

این مطب با استفاده از سه دستگاه یونیت دندانپزشکی و کلیه امکانات شامل آخرین تجهیزات بروز دندانپزشکی درغرب تهران واقع در منطقه سعادت آباد-شهرک غرب از سال ۱۳۷۶ تاسیس و تا کنون مشغول به کار است.تمام سعی ما بر این بوده که با ایجاد محیطی آرام و دلنشین ،سختی لحظات انتظار دندانپزشکی و استرس درمانهای دندانپزشکی را به حداقل برسانیم.

 

معرفی خدمات دندانپزشکی دکتر مصطفی محاوری متخصص دندانپزشکی کودکان،فلوشیپ آرام بخشی و دندانپزشکی بیمارستانی،فلوشیپ ارتودنسی

تمام همکاران ما بر این باورند که مراجعین ما صلاحیت و حق اطلاع از کلیه مراحل درمانی که برای آنان انجام  میگردد را دارند و لذا تک تک ما خود را مسئول اطلاع رسانی صحیح و  کامل در خصوص نحوه و روند درمان به شما می دانیم.ساعات کارعصرها ۱۶ الی ۱۹ می باشد.

 

روزهای شنبه، یکشنبه، سه شنبه اختصاص به درمان های دندانپزشکی کودکان و روزهای دوشنبه و چهارشنبه اختصاص به درمان های ارتودنسی کودکان و نوجوانان دارد.

 

دندانپزشکی کودکان

ارتودنسی  و درمان های ارتوپدی کرانیوفیشیال

دندانپزشکی ترمیمی، زیبایی و درمان ریشه

دندان پزشکی ترمیمی

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

درمان ریشه

✅کنترل عفونت در کلینیک

 

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان - دکتر مصطفی محاوری

 

کودکان با توجه به شرایط سنی و تغذیه نامناسب و استفاده از مواد غذایی پوسیدگی زا و عدم رعایت کامل بهداشت دهان ودندان ، بشدت در خطر بروز پوسیدگی می باشند. در درمانهای دندانپزشکی کودکان سعی ما بر این است که با ایجاد شرایط مناسب برای کودک تجربه ای مثبت را برای وی فراهم آوریم و زمینه همکاری وی را در خصوص رعایت بهداشت دهان و همچنین همکاری با دندانپزشک در خصوص درمانهای احتمالی لازم را ایجاد کنیم.

 

در این راستا همکاری و هماهنگی لازم بین والدین _دندانپزشک و دستیاران دندانپزشکی شرط لازم برای تحقق این امر است در صورتی که به دلایلی کودک همکاری لازم را جهت انجام درمانهای دندانپزشکی در محیط مطب به عمل نیاورد شرایطی فراهم شده است تا از طریق در مانهای آرامبخشی و درمانهای تحت بیهوشی در مراکزی نظیر بیمارستان عرفان نیایش کلیه درمانهای مورد نیاز در یک جلسه وتحت نظارت مستقیم متخصص بیهوشی برای کودک به انجام گیرد.

 بازگشت

 

ارتودنسی  و درمان های ارتوپدی کرانیوفیشیال

زیبایی از اساسی ترین خواسته های بشری است داشتن چهره و لبخندی زیبا باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد میشود. در صورتیکه در سنین مناسب نسبت به شناخت زمینه های مستعد بروز ناهنجاری های فکی_دندانی اقدام کنیم می توانیم با پیشگیری از بروز آنان با انجام درمانهای ساده ارتودنسی، آسودگی و زیبایی را برای افراد به ارمغان آوریم. روشهای جدید درمانی فانکشنال یکی از موثرترین تکنیکهای درمانی در حل ناهنجاریهای فکی_دندانی است و در صورتی که قبل از سن بلوغ به انجام برسد از اتلاف وقت و هزینه در سنین بالاتر جلوگیری میکند . درمانهای ارتو دنسی متحرک نیز جهت گروهی از بیماران که دارای مشکلات محدود ارتودنسی میباشند بالخصوص در سنین پایین قابل انجام است. در صورتیکه در زمان مناسب درمانهای لازم برای افراد انجام نشود، لازم است با انجام درمانهای ارتودنسی ثابت که غالبا در سنین بالاتر انجام می گردد نسبت به احیای عملکرد و زیبایی فرد اقدام کنیم.

 بازگشت

 

دندانپزشکی ترمیمی، زیبایی و درمان ریشه

امروزه دندانپزشکی زیبایی با استفاده از تکنیکهای جدید نظیر بلیچینگ و لامینیت و استفاده از مواد کامپوزیتی همرنگ دندان، نقش مهمی در باز گرداندن زیبایی به صورت انسان دارد. کاربرد صحیح تکنیکهای زیبایی در بسیاری موارد، میتواند جایگزین درمانهای پر هزینه که باعث اتلاف زمان و تخریب ساختار دندان میشوند گردد. در صورت نیاز به درمان ریشه این درمان توسط همکاران متبحر ما با آخرین تکنیکهای روز انجام می شود.

 

 دندان پزشکی ترمیمی

دندانپزشکی ترمیمی یکی از اولین رشته های دندانپزشکی است که همواره مورد توجه بوده است.اگر یک دندان پوسیده در همان مراحل اولیه پوسیدگی تشخیص داده شود به راحتی با یک ترمیم ساده قابل درمان می باشد.این عمل باعث می شود تا از پیشرفت پوسیدگی جلوگیری شود و همچنین باعث بالا رفتن و ارتقا بهداشت  دهان فرد می شود.در غیر این صورت با گسترش پوسیدگی حجم زیادی از دندان از بین می رود و به علت درگیری فضای زیاد پالپ دندان به علت گسترش پوسیدگی دندان نیازمند روت کانال تراپی و درمان های پیچیده بعدی می شود.که این نه تنها باعث بدتر شدن پیش آگهی دندان می شود بلکه باعث  تحمیل هزینه های مالی و اتلاف وقت بیشتر در بیماران می شود.لذا برای حصول این امر جهت جلوگیری از گسترش پوسیدگی لازم است هر بیماری سالی یکبار توسط دندانپزشک مورد معاینه قرار بگیرد.

 

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

با گسترش و پیشرفت علوم و مواد دندانپزشکی،رشته ترمیمی و زیبایی از اهمیت دو چندانی برخوردار گردید.امروزه کمتر کسی است که با نام کامپوزیت و لمینیت نا آشنا باشد.روش های مختلفی جهت ردیف کردن دندانها،اصلاح طرح لبخند،جایگزینی دندان های از دست رفته ،اصلاح فرم دندانها ،اصلاح تغییر رنگ ها و سایر نا هانجا ری های دندانی وجود دارد که یکی از  این روش ها استفاده از مواد دندانی به ویژه کامپوزیت جهت کاور کردن نواقص دندانی می باشد.امروزه از کامپوزیت های دندانی نه تنها جهت پر کردن دندانهای پوسیده استفاده می گردد بلکه جهت اصلاح نا هنجاری ها و تغییر رنگ های دندانی قدامی هم به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.


لمینیت ها نسل دیگری از مواد دندانپزشکی هستند که ابتدا در داخل مطب دندانپزشک دندان های درگیر را تراش داده و سپس از آن دندانها قالب گرفته و در لابراتوار با استفاده از پرسلن ها روکش نازکی برای دندان ساخته می شود.فرق کامپوزیت با لامینیت این است که در لامینیت دندانها به میزان بیشتری تراش می خورند و همچنین نیازمند همکاری مشترک دندانپزشک و لابراتوار است.فرق لامینیت و روکش هم در این است که برای روکش کردن دندانها میزان تراش به مراتب بیشتر از لامینیت ها است.

🔸️برای بر طرف کردن تغییر رنگ های دندانی که خواسته ی بسیاری از بیماران می باشد از روش های مختلفی استفاده می گردد.یکی از این روش ها بلیچینگ است که به دو روشی انجام می گردد.یکی روش office است و درگیری home.در روش officeبا استفاده از ژل های مخصوصی استفاده می گردد.special tray که توسط ژل های سفید کننده در منزل توسط بیمار پر می گردد و در داخل دهان قرار می گیرد بهترین زمان استفاده از روش home  قبل از خوابیدن می باشد.

🔸️در هر دو روش  دندانها ممکن است اندکی حساس شده که با استفاده از روش های حساسیت زدایی دندانها قابل کنترل می باشد.
یکی دیگر از روش های درمانی دندانهای تغییر رنگ یافته استفاده از composite veneer   و یا لمینیت می باشد که در بالا توضیح داده شد.

 

درمان ریشه

این درمان زمانی انجام می گردد که به علت گسترش پوسیدگی،فضای پالپ دندان درگیر شده باشد.بیمارانی که نیازمند درمان ریشه می باشند معمولا با درد فراوان به مطب دندانپزشکی مراجعه می کنند.که معمولا درمان آنها در یک جلسه انجام می شود وroot canal  دندان تکمیل می گردد.
در مواردی مانند  آبسه های دندانی  یا در دندانهای با درد شدید ممکن است نیازمند به درمان های دو جلسه ای شویم که این امر توسط دندانپزشک تشخیص داده می شود.دندانها بعد از درمان ریشه نیازمند ترمیم تاج دندان و یا روکش می باشند.که در مواردی که میزان پوسیدگی زیاد باشد و حجم زیادی از دندان از دست رفته باشد توصیه به روکش دندان می شود.

معرفی خدمات دندان پزشکی دکتر مصطفی محاوری - درمان ریشه


بعد از درمان ریشه بهترین زمان برای ترمیم یا روکش کردن دندان یک هفته بعد از درمان ریشه می باشد. در این مدت بیمار ممکن است احساس درد به خصوص هنگام فشار بر دندان داشته باشد و یا دچار تورم در اطراف دندان شود که این عمر طبیعی است و ممکن است نیازمند به درمان آنتی بیوتیکی باشد.بیمار در فاصله ی بین درمان ریشه و ترمیم تاج دندان باید در خوردن مواد غذایی سفت دقت کند تا تاج دندان دچار شکستگی و یا آسیب بیشتر نگردد.

 بازگشت

 

کنترل عفونت

یکی از مهم ترین مباحث در امور درمانی رعایت بهداشت و جلوگیری از انتقال عفونت به افراد سالم است. در این راستا با استفاده از دستگاههای پیشرفته شستشو ، بسته بندی و اتوکلاو نسبت به حذف هرگونه عامل عفونی اقدام میگردد و با استفاده از تست های دوره ای کنترل عفونت ، از انجام صحیح و کامل سیکل استریلزاسیون اطمینان می یابیم. عفونت هایی نظیر سل ،ایدز و هپاتیت از مهمترین بیماریهایی هستند که در صورت عدم استریلیزاسیون لوازم دندانپزشکی میتوانند از فردی به فرد دیگر منتقل شوند. در این مکان سعی بر این است که با رعایت کامل پروتکل های کنترل عفونت درمانی مناسب و بدون خطر را برای شما به ارمغان آوریم.

 

مطالب مرتبط
دندانپزشکان و همکاران

 تجهیزات و مواد مصرفی

 

 بازگشت

هیچ نظری وجود ندارد